Таңдамалы пәндер

Негізгі бет » Білім беру бағдарламалары » Бакалавриат » Медицина » Таңдамалы пәндер

Түлектер моделі Бағдарлама паспорты Міндетті пәндер Таңдамалы пәндер Проф. тәжірибелер Интернатура

Таңдау компоненті (БП/ТК)

Модуль-ғылыми зерттеулерге кіріспе

Кредиттер саны – 8
Бақылау түрі – Дифференциалды сынақ
Сипаттамасы: Модуль магистранттың эксперименттік-зерттеу жұмысын орындау үшін негіз болып табылады. Түлек ғылыми зерттеулерді ұйымдастыру және жүргізу үшін дәлелді медицинаның, академиялық жазудың, биостатистиканың және биоэтиканың принциптері мен әдістерін: популяциялық, экологиялық, клиникалық, аналитикалық; этикалық және құқықтық қамтамасыз етуді, сыни бағалауды және зерттеу нәтижелерінің дәлелділігін есепке алу үшін практикада қолдануға қабілетті болады. Студенттер ғылыми-зерттеу бағдарламаларына қатыса алады.

Бейіндік пәндер/Таңдау компоненті:

Ішкі аурулар тәжірибесіндегі сұхбат және физикалық зерттеу әдістері

Бақылау түрі – Емтихан
Сипаттамасы: Элективті пән студентті ішкі ағзалардың жиі кездесетін аурулары бар балалар мен ересектерді тікелей тексеру әдістеріне толық үйретуге, алдын ала диагнозды негіздей отырып және ауру тарихын жаза отырып алынған физикалық деректерді дұрыс түсіндіруге; Калгари Кембридж моделі бойынша физикалық тексеру жүргізуге және негізгі коммуникативтік дағдыларды қолдануға арналған: ақпарат жинау, түсініктеме беру, кері байланыс, ақпараттандыру және жоспарлау.

Эпидемиологиялық аспектілер және медициналық көмекке байланысты инфекциялардың алдын алу жүйесі

Бақылау түрі – Емтихан
Сипаттамасы: Эпидемиологиялық қадағалау мен пациенттер мен медицина қызметкерлерінің қауіпсіздігін арттыруға және эпидемиологиялық аспектілер мен инфекциялардың профилактикасы бойынша негізгі нормативтік-құқықтық құжаттарды ескере отырып, амбулаториялық және стационарлық деңгейде медициналық көмек көрсету сапасын жақсартуға бағытталған стандартты сақтық шараларын қоса алғанда, медициналық көмек көрсетуге байланысты инфекциялардың алдын алу және бақылау бойынша білім алушылардың білімі мен іскерлігін қалыптастыру.

Хирургиялық қол жетімділік және хирургиядағы түйіндер

Бақылау түрі – Емтихан
Сипаттамасы: Түрлі жедел қолжетімділік пен техниканы жүргізу кезінде білім алушылардың білімі мен практикалық дағдыларын қалыптастыру; операция кезінде қауіптілік пен асқынуларды зерделеу, олардың алдын алу әдістерін әзірлеу; әртүрлі тораптарды байлау техникасының базалық қағидаларын пысықтау, құралдардың көмегімен және эндоскопиялық операциялар кезінде тораптарды қалыптастыру дағдыларын меңгеру.

Адам генетикасын зерттеудің заманауи әдістерінің негіздері

Кредиттер саны –5
Бақылау түрі – Емтихан
Сипаттамасы: Медициналық генетикадағы заманауи әдістер туралы негізгі білімді қалыптастыру: туа біткен ақаулар мен тұқым қуалайтын патологияны ерте диагностикалау үшін әрбір әдістің нәтижелерін түсіндіру, отбасын жоспарлау, отбасында аурудың қайталану қаупін есептеу, туа біткен ақауларды, хромосомалық және тұқым қуалайтын патологияны азайту және ауруларды анықтауға, емдеуге және алдын алуға жеке тәсілді әзірлеу.

Вакциналар және иммунопрофилактика

Бақылау түрі – Емтихан
Сипаттамасы: Элективті пән қазіргі заманғы Вакцинология мәселелерінде білімді арттыруға арналған және инфекциялық процестің иммунопрофилактикасының негіздерін зерделеуді; егу жұмыстарын ұйымдастыруды, иммундауды жүргізудің қауіпсіздігін, профилактикалық екпелердің ұлттық күнтізбесінің вакцинасын; халықтың әртүрлі контингенттерін вакцинациялауды ұйымдастыру мен жүргізудің этикалық мәселелерін ескере отырып, иммундау мәселелерінде Халықпен табысты өзара іс-қимыл жасау үшін ғылыми негізделген факт-чекинг дағдысын оқытуды қамтиды.

Терапиядағы бақылаушы клиникалық зерттеулер

Кредиттер саны –10
Бақылау түрі – Емтихан
Сипаттамасы: Элективті пән терапиядағы бақылау клиникалық зерттеулерінің нәтижелерін жоспарлау, жүргізу, түсіндіру мәселелерін зерттейді. Пәнді бітіргеннен кейін білім алушы дәлелді медицина қағидаттарына сүйене отырып, медициналық практика мен зерттеулерде ғылыми принциптерді, әдістер мен білімді қолдана алады.

Хирургиядағы бақылаушы клиникалық зерттеулер

Бақылау түрі – Емтихан
Сипаттамасы: Элективті пән хирургиядағы бақылау клиникалық зерттеулерінің нәтижелерін жоспарлау, жүргізу, түсіндіру мәселелерін зерттейді. Пәнді бітіргеннен кейін білім алушы дәлелді медицина қағидаттарына сүйене отырып, медициналық практика мен зерттеулерде ғылыми принциптерді, әдістер мен білімді қолдана алады.

Педиатриядағы бақылаушы клиникалық зерттеулер

Бақылау түрі – Емтихан
Сипаттамасы: Элективті пән педиатриядағы бақылау клиникалық зерттеулерінің нәтижелерін жоспарлау, жүргізу, түсіндіру мәселелерін зерттейді. Пәнді бітіргеннен кейін білім алушы дәлелді медицина қағидаттарына сүйене отырып, медициналық практика мен зерттеулерде ғылыми принциптерді, әдістер мен білімді қолдана алады.

Акушерлік және гинекологиядағы бақылаушы клиникалық зерттеулер

Бақылау түрі – Емтихан
Сипаттамасы: Элективті пән Акушерлік және гинекологиядағы бақылау клиникалық зерттеулерінің нәтижелерін жоспарлау, жүргізу, түсіндіру мәселелерін зерттейді. Пәнді бітіргеннен кейін білім алушы дәлелді медицина қағидаттарына сүйене отырып, медициналық практика мен зерттеулерде ғылыми принциптерді, әдістер мен білімді қолдана алады.

Жалпы дәрігерлік практикадағы бақылаушы клиникалық зерттеулер

Бақылау түрі – Емтихан
Сипаттамасы: Элективті пән жалпы дәрігерлік тәжірибеде бақылау клиникалық зерттеулерінің нәтижелерін жоспарлау, жүргізу, түсіндіру мәселелерін зерттейді. Пәнді бітіргеннен кейін білім алушы дәлелді медицина қағидаттарына сүйене отырып, медициналық практика мен зерттеулерде ғылыми принциптерді, әдістер мен білімді қолдана алады.